vánoční program pro 4.-5. třídu

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

SVÍTILO I PŘEMYSLOVCŮM

základní informace  o  programu


Program je motivován cestou do Betléma, symbolem světla a šířením zpráv o tom, co se událo a povídalo před narozením Ježíše v Betlémě. Jeho cílem je hlubší seznámení dětí s vánočním příběhem o narození Ježíše, adventními a vánočními křesťanskými zvyky. Žáci přemýšlejí o tom, jaké je pro ně osobně největší tajemství Vánoc i o tom, že lidé potřebují ke svému životu světlo, jinak by na naší planetě nemohl existovat život. Na základě biblického vánočního příběhu se vyjadřují k významu mezilidských vztahů v rodině pro radostné prožití vánočních svátků. Žáci se zamýšlejí nad tím, jaké jsou typické viditelné a neviditelné věci pro vánoční svátky. Objevují, že potřebují mít někoho blízkého, koho mohou obdarovat, kdo jim rád pomůže a s kým mohou trávit alespoň nějaký čas, a že poselství vánočních svátků je platné napříč dějinami.  

Anotace v návaznosti na RVP:

místo a čas realizace programu

  • Období: Od 27. listopadu do 22. prosince 2023.
  • Čas: Délka tohoto vánočního programu je cca 1 hodinu.        
  • Místo: Programy budou probíhat v kostele Sv. Jakuba Staršího v Praze na Zbraslavi na adrese:  U Národní galerie 472, Praha-Zbraslav, 156 00.
  • Cílová skupina: děti 4.-6. třídy ZŠ,                                         jiné skupiny (oddíly, kroužky atd.) dětí odpovídajícího věku.
  • Počet žáků: jedna třída (nebo max. 30 dětí)
  • Jak se do kostela na Zbraslavi dostanete:
  • Metrem B (žlutá trasa) nebo tramvají č. 12, 20, 5 dojedete na Smíchovské nádraží.
  • Na Smíchovském nádraží přestoupíte na jeden z uvedených autobusů: č. 241 (směr Lipence), č. 129 (směr Baně), č. 318 (směr Jíloviště) a vystoupíte na stanici s názvem Zbraslavské náměstí. Půjdete ve směru Zbraslavské lékárny a zahnete doprava (pozor na odbočce není chodník), projdete branou zámeckého parku. Kostel je v areálu Zbraslavského zámku. 

objednávka programu

Ozveme se vám e-mailem nebo na telefonní číslo a domluvíme s vámi termín.

Programy budou zdarma

 (Finančně podporovány z dotačních zdrojů Evropské unie v rámci Národního plánu obnovy prostřednictvím 

Ministerstva kultury ČR a MČ Praha - Zbraslav.)

Probíhají přednostně v pondělky a středy, datum a hodina dle domluvy.

Kontaktní osoby: sestry karmelitky Mgr. Jitka Petříková a Mgr. Anna Szymanowicz.